16T10/600US Timing Belt, T10US, 16 x 600mm PL, T60
  • Mfr # 16T10/600US
  • Zoro # G408304141
/ea
Key Features
Material
Steel
Top Width
0.63 in
Outside Length
23.62 in
V-Belt Section
T10US
Pitch Length - Timing Belts
23.6 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
16T10/600US
Country of Origin
Hong Kong
Dimensions
Top Width
0.63 in
Outside Length
23.62 in
Pitch Length - Timing Belts
23.6 in