  • Mfr # DI-DM-MW12V60W-0-10V-LPS3R
  • Zoro # G501256422
/ea
Free Shipping & Returns
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
DI-DM-MW12V60W-0-10V-LPS3R
Country of Origin
China
Description
LO-PRO Small NEMA3R Wet Location Junction Box and Driver Combo - 12V Commercial Grade 0-10V Driver, Class 2 - 60W
LO-PRO NEMA 3R Junction Box is an outdoor enclosure against weather and environmental hazards. Certified UL 2108, UL 508A, and UL 1598 for power supplies and other electrical components that require ultimate protection against the elements. This product is designed and engineered by Elemental LED Inc. in Reno, Nevada.