  • Mfr # 365HG-1X12X10TAPE
  • Zoro # G400772566
/ea
See details
Key Features
Rubber Thickness
1"
Rubber Width
12"
Rubber Length
10'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
365HG-1X12X10TAPE
Rubber Thickness
1"
Rubber Width
12"
Rubber Length
10'
Durometer
70A
Tensile Strength (PSI)
1500 PSI
Description
Rubber Roll, High Grade Neoprene, Rubber Width 12 in, Rubber Length 10 ft, Rubber Thickness 1 in, 70A, Adhesive Backing