  • Mfr # 4060-1/32X24X5TAPE
  • Zoro # G500777362
Rubber Thickness
1/32"
Rubber Width
24"
Rubber Length
5'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
4060-1/32X24X5TAPE
Rubber Thickness
1/32"
Rubber Width
24"
Rubber Length
5'
Durometer
60A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
1/32, 24" X 5ft Tape Buna Commerical 60