  • Mfr # 6040-1/32X36X4TAPE
  • Zoro # G600780699
Rubber Thickness
1/32"
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
6040-1/32X36X4TAPE
Rubber Thickness
1/32"
Rubber Width
36"
Rubber Length
4'
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
1000 PSI
Description
Rubber Roll, Neoprene, Rubber Width 36 in, Rubber Length 4 ft, Rubber Thickness 1/32 in, 40A, Adhesive Backing