  • Mfr # 50040-1/8X
  • Zoro # G7407890
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
2"
Rubber Length
36"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
50040-1/8X
Rubber Thickness
1/8"
Rubber Width
2"
Rubber Length
36"
Durometer
40A
Tensile Strength (PSI)
500 PSI
Description
Rubber Sheet, Neoprene Economy Grade, Rubber Width 2 in, Rubber Length 36 in, Rubber Thickness 1/8 in, 40A, Plain Backing