  • Mfr # 82BRKD12
  • Zoro # G3772128
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Color
Black
Width
12 in
Length
12 in
Dimensions
70 in L x 12 in W
Material
PVC
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
82BRKD12
Country of Origin
United States
Dimensions
Width
12 in
Length
12 in
70 in L x 12 in W
Outside Height
70 in
Outside Length
6 in
Length (Straight Wireway)
12 in
Details
Item
Deluxe Berm Repair Kit
Color
Black
Material
PVC
Standards
EPA, SPCC
For Use With
Eagle Containment Berms
Product Type
Repair Material
For Use With Brand
Eagle
Indoor/Outdoor Use
Indoor/Outdoor
Description
Deluxe Berm Repair Kit, Color Black, Dimensions 70 in L x 12 in W, For Use With Eagle Containment Berms, For Use With Brand Eagle, Indoor/Outdoor Use Indoor/Outdoor, Length 12 in, Material PVC, Product Type Repair Material, Width 12 in