  • Mfr # C25DNF240H
  • Zoro # G816128681
Full Load Current - Resistive
50 A
Terminal Connection Type
Box Lug
Coil Voltage
24V AC
Full Load Current - Inductive
40 A
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
C25DNF240H
Country of Origin
United States
Details
Full Load Current - Resistive
50 A
Item
Definite Purpose Contactor
Terminal Connection Type
Box Lug
Coil Voltage
24V AC
Full Load Current - Inductive
40 A