  • Mfr # PFIM-25/2/003-A-MW
  • Zoro # G514240104
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Series
CB
Amps
25A
Number of Poles
2
AC Voltage Rating
230V AC
Circuit Breaker Type
Residual Current
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
PFIM-25/2/003-A-MW
Country of Origin
Mexico
Details
Item
Miniature Circuit Breaker
Series
CB
Amps
25A
Number of Poles
2
AC Voltage Rating
230V AC
Circuit Breaker Type
Residual Current
Circuit Breaker Mounting Style
DIN Rail
Max. AIR Rating
10kA
Description
230 VAC 50 Hz, 25 A, 2-Pole, 10 kA, DIN Rail Mount