  • Mfr # E22LED048YN
  • Zoro # G5218254
Voltage
48V AC/DC
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
E22LED048YN
Country of Origin
United States
Dimensions
Product Length/Depth
.386 in
Product Height
1.09 in
Product Width
.386 in
Voltage
48V AC/DC
Light Color
Yellow
Light Appearance
No Rated Color Temp, Yellow
Lumens
6
Includes
48 Volts
Standards
CE Certified, CSA Certified, UL Listed
Watts
0.6 W
Wattage Equivalency
1.2W INC
Pushbutton accessory
Compliances
CE Marked
Certifications
CSA Certified
Series
E47
Light unit type
Continuous
Light unit voltage
48 Vac/dc