  • Mfr # SMX2200XLRT2U
  • Zoro # G816431804
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Number of Outlets
8
Output Voltage
220 V AC
Power Rating
2200VA
Input Voltage
230 V AC
Wattage
1920 W
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
SMX2200XLRT2U
Country of Origin
China
Details
Mounting
Rack/Tower
Number of Outlets
8
Output Voltage
220 V AC
Power Rating
2200VA
Input Voltage
230 V AC
Wattage
1920 W
Outlet Type
IEC 60320 C13
UPS Type
Line-interactive UPS
Description
Tripp Lite Series SmartPro 230V 2.2kVA 1.92kW Line-Interactive Sine Wave UPS, 2U, Extended Run, Network Card Options, LCD, USB, DB9