  • Mfr # 25ERTC110090M
  • Zoro # G3591680
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Collet Series
ER25
Overall Length
34.00mm
Coolant Fed
Non-Coolant Through
For Use With
Can be Used in All Standard ER Collet Chucks
Collet Type
Single Angle Solid Tap
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
25ERTC110090M
Country of Origin
China
Dimensions
Overall Length
34.00mm
Clamping Hole Length
25.00mm
Head Dia.
26.00mm
Max. Bore Dia.
25.80mm
Max. Body Dia.
26.00mm
Size Increments
0.13mm