  • Mfr # SS25DL25250M
  • Zoro # G3560530
Bore Dia.
24.00mm
Taper Size
DL25
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
SS25DL25250M
Country of Origin
United States
Dimensions
Bore Dia.
24.00mm
Taper Size
DL25
Nose Dia.
24.00mm
Overall Length
250.00mm
Shank Dia.
25.00mm
Shank Length
237.00mm
Projection
250.00mm
Description
End Mill Holder, Taper Size DL25, Bore Dia. 24.00mm, Projection 250.00mm, Nose Dia. 24.00mm, Measurement System Metric