  • Mfr # CVKV50BKM80325
  • Zoro # G3888639
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Torque
79 to 85 Nm
Actuation Screw ID Drive Size
14 mm
Body Diameter
3.149 in; 2.750 in
Usable Length
2.5 in
Gage Length Face Contact
3.19 in
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
CVKV50BKM80325
Country of Origin
United States
Dimensions
Actuation Screw ID Drive Size
14 mm
Body Diameter
3.149 in; 2.750 in
Usable Length
2.5 in
Gage Length Face Contact
3.19 in
Gage Length
3.25 in
Details
Item
Reducer
Torque
79 to 85 Nm