  • Mfr # BT40BSMC22150M
  • Zoro # G3859394
Overall Length
233.90mm
Shank Dia.
44.4500mm
Coolant Fed
Coolant Through
Pilot Length
18.50mm
Body Dia.
62.9800mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
BT40BSMC22150M
Country of Origin
Mexico
Dimensions
Overall Length
233.90mm
Shank Dia.
44.4500mm
Pilot Length
18.50mm
Body Dia.
62.9800mm
Taper Size
BT40
Pilot Dia.
1-3/4 in
Item
Shell Mill Holder
Projection
150.00mm