  • Mfr # HSK100ASMC27100M
  • Zoro # G3811200
Overall Length
170.40mm
Shank Dia.
100.00mm
Coolant Fed
Coolant Through
Pilot Length
20.50mm
Projection
100.00mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
HSK100ASMC27100M
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Length
170.40mm
Shank Dia.
100.00mm
Pilot Length
20.50mm
Pilot Dia.
27.00mm
Item
Shell Mill Holder
Projection
100.00mm