  • Mfr # K0270.3A487X50
  • Zoro # G3578425
Screw Length
50.00mm
Color
Blue
Height
4.07"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
K0270.3A487X50
Screw Length
50.00mm
Thread Size
3/8"-16
Height
4.07"
Height (In.)
Overall Length
91.5 mm
Overall Height
108 mm
Thread Length
50 mm
Color
Blue
Thread Standard
UNC
Description
Adjustable Handle, Handle Type Teardrop, Handle Material Fiberglass-Reinforced Plastic, Components Material Stainless Steel, Color Blue, Thread Size 3/8 In.-16, Thread Standard UNC, Screw Length 50.00mm, Overall Height 108 mm, Overall Length 91.5 mm, Thread Type External, Features Die-Cast Zinc Toothed Ring, Standards DIN EN ISO 4753, RoHS, Mounting Type Threaded Stud