  • Mfr # XN-ACPWR-800W-F
  • Zoro # G214873213
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Maximum Operating Temperature
131°F (55°C)
Depth
8.1 in
Output Power
800 W
Features
Front-to-back Airflow
Frequency
60 Hz
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
XN-ACPWR-800W-F
Country of Origin
China
Dimensions
Depth
8.1 in
Width
3.2 in
Height
1.6 in
Details
Maximum Operating Temperature
131°F (55°C)
Output Power
800 W
Item
Power Supply
Features
Front-to-back Airflow
Frequency
60 Hz
Input Voltage
120 V AC, 230 V AC
Minimum Operating Temperature
32°F (0°C)