  • Mfr # CVN-1500-10PN
  • Zoro # G0949769
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Overall Height
48"
Overall Width
18"
Material
Steel
Wheel Type
Semi-Pneumatic
Wheel Diameter
10"
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
CVN-1500-10PN
Country of Origin
United States
Dimensions
Overall Height
48"
Overall Width
18"
Wheel Diameter
10"
Wheel Width
2-3/4"
Caster Width
1-1/4 in
Overall Depth
42"
Noseplate Width
14in
Nose Plate Width
14"
Nose Plate Depth
8"