BC10M120BC FLEX-HONE, 0.394" (10mm) bore, 8" OAL, 120 Grit, Boron Carbide (BC)
  • Mfr # BC10M120BC
  • Zoro # G9929547
/ea
Key Features
Bore Dia.
0.394
Abrasive Material
Boron Carbide
Overall Length
8
Bore dia.
10mm
Weight
0.06
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
BC10M120BC
Country of Origin
United States
Dimensions
0.394
Overall Length
8
10mm