  • Mfr # PULS-PIM90-245-L1
  • Zoro # G712028153
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Input Voltage
100 to 240V AC
Output Voltage - Nominal
24V DC
Output Power - Rated
90W
Current - Output
3.8A
Mounting
DIN Rail
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
PULS-PIM90-245-L1
Country of Origin
Czechia
Dimensions
Overall Height
3.54 in
Overall Depth
3.58 in
Width
3.54 in
Depth
3.58 in
Details
Item
DC Power Supply
Input Voltage
100 to 240V AC
Output Voltage - Nominal
24V DC
Output Power - Rated
90W
Current - Output
3.8A
Mounting
DIN Rail
Power Supply Style
Switching
Power Rating
90W
Style
Switching
Output Amps
3.8A
Output Voltage
24V DC