  • Mfr # RIBMN24Q3C
  • Zoro # G3225579
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Width
2.75
Height
1.75
Application
MT212-4
Contact Rating
15A
Coil Voltage
24 VAC, 24 VDC
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
RIBMN24Q3C
Country of Origin
United States
Dimensions
Width
2.75
Height
1.75
Details
Item
Track Mount,3 Output,I/O Expander
Application
MT212-4
Contact Rating
15A
Coil Voltage
24 VAC, 24 VDC
Housing Rating
NEMA 1
Contact Type
1-3PST
LCD
Surface
Feature
LED
Mounting Type
DIN Rail, Surface Mount; Enclosed wireless relay with 20A contacts; Eliminates hard wiring; LED indication of relay status; Continuous duty coil
Description
3 Output I/O Expander, 24 Vac/dc Power Input, 0-10 Vdc / 0-5 Vdc Control Input, 2.75" Track Mount