  • Mfr # RIBMN24Q4C-PX
  • Zoro # G3225597
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Contact Rating
15A
Operating Temperature
-30° to 140°F (-34° to 60°C)
Approvals
UL 916 Energy Management, UL 864 Fire, CSFM, UL File #E68805, CE
Accessory
0-10 VDC Control Input
Feature
LCD^LED
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
RIBMN24Q4C-PX
Item
Track Mount,4 Output,Field Relay Module
Contact Rating
15A
Operating Temperature
-30° to 140°F (-34° to 60°C)
Approvals
Accessory
0-10 VDC Control Input
Feature
LCD^LED
Coil Voltage
24 VAC, 24 VDC
LCD
Track
Mounting Type
DIN Rail, Surface Mount
Frequency
50/60 Hz
Contact Type
4-SPDT
Operating Humidity
5% to 95% non-condensing