  • Mfr # THQB21100ST1
  • Zoro # G416524807
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Type
Thermal Magnetic, Compact
Current Rating
100 A
Terminal Connection
Bolt-On
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
THQB21100ST1
Country of Origin
United States
Details
Type
Thermal Magnetic, Compact
Current Rating
100 A
Terminal Connection
Bolt-On
Description
120 VAC, 100 A, 2-Pole, 10 kA, 1in Bolt-On Mount, Fixed Thermal Magnetic, Molded Case, Q-Line Circuit Breaker