  • Mfr # E50-208200-J05-SPSCS
  • Zoro # G715404480
Amps
200 A
Current Sensor Output
2 V
Protocol
EZ-7; BACnet IP
Phase
Single Phase or Two Phase
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
E50-208200-J05-SPSCS
Amps
200 A
Current Sensor Output
2 V
Protocol
EZ-7; BACnet IP
Phase
Single Phase or Two Phase
Number of Current Sensors
2
Current Sensor Type
Solid-Core
Current Sensors Included
Yes
Enclosure
JIC Steel
Description
Class 500 Meter, 120/208-240V, 200A, JIC Steel Enclosure, EZ-7, BACnet IP Protocol, Single Phase or Two Phase Two Element, 2 Solid-Core Current Sensors with 2V Output