  • Mfr # E50-4803200R04NSPKIT-NS
  • Zoro # G715397164
Current Sensor Output
2 V
Protocol
EZ-7; Modbus TCP/IP
Current Sensor Type
Split-Core
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
E50-4803200R04NSPKIT-NS
Current Sensor Output
2 V
Protocol
EZ-7; Modbus TCP/IP
Current Sensor Type
Split-Core
Modbus TCP/IP
Yes
Phase
Single Phase or Two Phase
Amps
3200 A
Description
Class 500 Meter, 277/480V, 3200A, NEMA 4X Enclosure, EZ-7, Modbus TCP/IP Protocol, Green Class Net Meter - Single Phase, No 2V Output Current Sensors Included