  • Mfr # E50-480400-R02NSPKIT-NS
  • Zoro # G715399281
Key Features
Modbus RTU
Yes
Current Sensor Output
2 V
Protocol
Modbus RTU; EZ-7 Ethernet
Amps
400 A
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
E50-480400-R02NSPKIT-NS
Details
Modbus RTU
Yes
Current Sensor Output
2 V
Protocol
Modbus RTU; EZ-7 Ethernet
Amps
400 A
Phase
Single Phase or Two Phase
Current Sensor Type
Split-Core
Description
Class 500 Meter, 277/480V, 400A, NEMA 4X Enclosure, Modbus RTU, EZ-7 Ethernet Protocol, Green Class Net Meter - Single Phase, No 2V Output Current Sensors Included