  • Mfr # RR3PA-UDC48V
  • Zoro # G815279643
/ea
Key Features
Coil Voltage
48V DC
Contact Form
3PDT
Electrical Connection
Pin
Current Rating
10A
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
RR3PA-UDC48V
Country of Origin
Unknown
Details
Item
Plug-In Relay
Coil Voltage
48V DC
Contact Form
3PDT
Electrical Connection
Pin
Current Rating
10A