  • Mfr # LWE20R1240HS2
  • Zoro # G311975759
Material
Carbon Steel
Rail Length
1240 mm
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
Type
Linear Way, Ball Type
Rail Width (mm)
20 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LWE20R1240HS2
Rail Length
1240 mm
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
Rail Width (mm)
20 mm
Base Width (mm)
20 mm
Rail Height
16 mm