  • Mfr # LWE20R340PS2
  • Zoro # G411975949
Material
Carbon Steel
Type
Linear Way, Ball Type
Rail Width (mm)
20 mm
Rail Length
340 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LWE20R340PS2
Rail Width (mm)
20 mm
Rail Length
340 mm
Base Width (mm)
20 mm
Rail Height
16 mm
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
Details
Material
Carbon Steel
Type
Linear Way, Ball Type
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Description
Stainless Steel Miniature Linear Way, 150 mm Rail, Precision Accuracy Grade, Wide type, To assemble with MLFC18, MLF18 or MLFG18