  • Mfr # LWE20R640PS2
  • Zoro # G511976594
Material
Carbon Steel
Base Width (mm)
20 mm
Rail Length
640 mm
Type
Linear Way, Ball Type
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LWE20R640PS2
Base Width (mm)
20 mm
Rail Length
640 mm
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
Rail Height
16 mm
Rail Width (mm)
20 mm
Details
Material
Carbon Steel
Type
Linear Way, Ball Type
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Description
Linear Way, 480 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with MHT30, MHTG30, MHTL30, MH30, MHG30, MHD30, MHDG30, MHDL30, MHS30, MHSG30