  • Mfr # LWE20R820PS2
  • Zoro # G411976229
Material
Carbon Steel
Base Width (mm)
20 mm
Rail Width (mm)
20 mm
Rail Length
820 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LWE20R820PS2
Base Width (mm)
20 mm
Rail Width (mm)
20 mm
Rail Length
820 mm
Rail Height
16 mm
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
Details
Material
Carbon Steel
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Type
Linear Way, Ball Type
Description
Stainless Steel Miniature Linear Way, 120 mm Rail, Precision Accuracy Grade, Wide type, To assemble with MLFC10 or MLF10