  • Mfr # LWE35R1640PS2
  • Zoro # G911976835
Rail Length
1640 mm
Rail Width (mm)
34 mm
Base Width (mm)
34 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
LWE35R1640PS2
Rail Length
1640 mm
Rail Width (mm)
34 mm
Base Width (mm)
34 mm
Mounting End Dia. (mm)
9 mm
Rail Height
28 mm
Details
Linear Way, Ball Type
Description
Stainless Steel Linear Roller Way, 560 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with MXC12, MX12, MXG12, MXDC12, MXD12, MXDG12, MXSC12, MXS12 or MXSG12