  • Mfr # LWH25R480BPS2
  • Zoro # G911975869
Material
Carbon Steel
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Base Width (mm)
23 mm
Rail Height
22 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LWH25R480BPS2
Base Width (mm)
23 mm
Rail Height
22 mm
Rail Width (mm)
23 mm
Mounting End Dia. (mm)
7 mm
Rail Length
480 mm
Details
Material
Carbon Steel
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Type
Linear Way, Ball Type
Description
Stainless Steel Linear Roller Way, 240 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with MXC20, MX20, MXG20, MXDC20, MXD20, MXDG20, MXSC20, MXS20 or MXSG20