  • Mfr # LWE35R440PS2
  • Zoro # G711977117
Mounting End Dia. (mm)
9 mm
Rail Width (mm)
34 mm
Rail Length
440 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
LWE35R440PS2
Mounting End Dia. (mm)
9 mm
Rail Width (mm)
34 mm
Rail Length
440 mm
Rail Height
28 mm
Base Width (mm)
34 mm
Details
-4°F to 248°F
Description
Stainless Steel Linear Way, 160 mm Rail, High Accuracy Grade, M4 mounting holes, To assemble with METC15, MET15, METG15, MEC15, ME15, MEG15, MESC15, MES15, MESG15