  • Mfr # LWH15R360BHS2
  • Zoro # G911976453
Rail Width (mm)
15 mm
Type
Linear Way, Ball Type
Rail Height
15 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LWH15R360BHS2
Rail Width (mm)
15 mm
Rail Height
15 mm
Base Width (mm)
15 mm
Rail Length
360 mm
Mounting End Dia. (mm)
4.5 mm
Details
-4°F to 248°F
Type
Linear Way, Ball Type
Description
Stainless Steel Linear Roller Way, 80 mm Rail, Half Pitch Specification, Precision Accuracy Grade, To assemble with MXC12, MX12, MXG12, MXDC12, MXD12, MXDG12, MXSC12, MXS12 or MXSG12