  • Mfr # LWH25R1020BHS2
  • Zoro # G811975693
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Carbon Steel
Type
Linear Way, Ball Type
Rail Width (mm)
23 mm
Mounting End Dia. (mm)
7 mm
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
LWH25R1020BHS2
Country of Origin
Japan
Dimensions
Rail Width (mm)
23 mm
Mounting End Dia. (mm)
7 mm
Base Width (mm)
23 mm
Rail Height
22 mm
Rail Length
1020 mm