  • Mfr # LWH35R1200BPS2
  • Zoro # G511977287
Rail Height
28 mm
Rail Length
1200 mm
Rail Width (mm)
34 mm
Mounting End Dia. (mm)
9 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LWH35R1200BPS2
Rail Height
28 mm
Rail Length
1200 mm
Rail Width (mm)
34 mm
Mounting End Dia. (mm)
9 mm
Base Width (mm)
34 mm
Details
-4°F to 248°F
Type
Linear Way, Ball Type
Description
Linear Way, 480 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with MHT20, MHTG20, MH20, MHG20, MHS20, MHSG20