  • Mfr # LWH45R1470BPS2
  • Zoro # G411975956
Rail Length
1470 mm
Rail Width (mm)
45 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LWH45R1470BPS2
Rail Length
1470 mm
Rail Width (mm)
45 mm
Base Width (mm)
45 mm
Mounting End Dia. (mm)
14 mm
Rail Height
34 mm
Details
Linear Way, Ball Type
Description
Stainless Steel Miniature Linear Way, 150 mm Rail, High Accuracy Grade, Wide type, To assemble with MLFC18, MLF18 or MLFG18