  • Mfr # LWH55R840BPS2
  • Zoro # G911976545
Base Width (mm)
53 mm
Rail Length
840 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LWH55R840BPS2
Base Width (mm)
53 mm
Rail Length
840 mm
Rail Width (mm)
53 mm
Mounting End Dia. (mm)
16 mm
Rail Height
41 mm
Details
Linear Way, Ball Type
Description
Stainless Steel Linear Roller Way, 720 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with MXC12, MX12, MXG12, MXDC12, MXD12, MXDG12, MXSC12, MXS12 or MXSG12