  • Mfr # LRX12R160HS2
  • Zoro # G011975660
/ea
Key Features
Material
Carbon Steel
Type
Linear Way, Roller Type
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Mounting End Dia. (mm)
3.5 mm
Rail Length
160 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
Specifications
Product Information
MFR #
LRX12R160HS2
Country of Origin
Japan
Dimensions
Mounting End Dia. (mm)
3.5 mm
Rail Length
160 mm
Rail Height
12 mm
Base Width (mm)
12 mm
Rail Width (mm)
12 mm