  • Mfr # LRX15R240HS2/HP
  • Zoro # G011975950
Material
Carbon Steel
Type
Linear Way, Roller Type
Base Width (mm)
15 mm
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Rail Width (mm)
15 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LRX15R240HS2/HP
Base Width (mm)
15 mm
Rail Width (mm)
15 mm
Rail Height
16.5 mm
Mounting End Dia. (mm)
4.5 mm
Rail Length
240 mm