  • Mfr # LRX55R1200HS2
  • Zoro # G211976511
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Carbon Steel
Base Width (mm)
53 mm
Rail Width (mm)
53 mm
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Mounting End Dia. (mm)
16 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
Specifications
Product Information
MFR #
LRX55R1200HS2
Country of Origin
Japan
Dimensions
Base Width (mm)
53 mm
Rail Width (mm)
53 mm
Mounting End Dia. (mm)
16 mm
Rail Height
43 mm
Rail Length
1200 mm