  • Mfr # LRX15R660HS2
  • Zoro # G411976304
Material
Carbon Steel
Base Width (mm)
15 mm
Type
Linear Way, Roller Type
Rail Length
660 mm
Rail Height
16.5 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LRX15R660HS2
Base Width (mm)
15 mm
Rail Length
660 mm
Rail Height
16.5 mm
Rail Width (mm)
15 mm
Mounting End Dia. (mm)
4.5 mm
Details
Material
Carbon Steel
Type
Linear Way, Roller Type
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Description
Stainless Steel Miniature Linear Way, 280 mm Rail, Precision Accuracy Grade, To assemble with MLC9, ML9, MLG9 or MLL9