  • Mfr # LRX20R240PS2/HP
  • Zoro # G911975685
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
Rail Width (mm)
20 mm
Rail Height
21 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Real support from real people
Contact our U.S. based team
MFR #
LRX20R240PS2/HP
Mounting End Dia. (mm)
6 mm
Rail Width (mm)
20 mm
Rail Height
21 mm
Base Width (mm)
20 mm
Rail Length
240 mm
Details
-4°F to 248°F
Description
Linear Roller Way, 840 mm Rail, High Accuracy Grade, To assemble with MXC20, MX20, MXG20, MXDC20, MXD20, MXDG20, MXSC20, MXS20 or MXSG20