  • Mfr # LRX25R660PS2
  • Zoro # G911977009
Material
Carbon Steel
Type
Linear Way, Roller Type
Mounting End Dia. (mm)
7 mm
Rail Width (mm)
23 mm
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LRX25R660PS2
Mounting End Dia. (mm)
7 mm
Rail Width (mm)
23 mm
Base Width (mm)
23 mm
Rail Length
660 mm
Rail Height
24.5 mm
Details
Material
Carbon Steel
Type
Linear Way, Roller Type
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Description
Stainless Steel Linear Roller Way, 400 mm Rail, Half Pitch Specification, High Accuracy Grade, To assemble with MXC12, MX12, MXG12, MXDC12, MXD12, MXDG12, MXSC12, MXS12 or MXSG12