  • Mfr # LRX30R1520PS2/HP
  • Zoro # G711976479
Rail Length
1520 mm
Base Width (mm)
28 mm
Mounting End Dia. (mm)
9 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LRX30R1520PS2/HP
Rail Length
1520 mm
Base Width (mm)
28 mm
Mounting End Dia. (mm)
9 mm
Rail Height
28 mm
Rail Width (mm)
28 mm
Details
-4°F to 248°F
Description
Linear Way, 1000 mm Rail, High Accuracy Grade, To assemble with METC20, MET20, METG20, MEC20, ME20, MEG20, MESC20, MES20, MESG20