  • Mfr # LRX45R1260HS2
  • Zoro # G611976074
Rail Width (mm)
45 mm
Base Width (mm)
45 mm
Rail Height
38 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
MFR #
LRX45R1260HS2
Rail Width (mm)
45 mm
Base Width (mm)
45 mm
Rail Height
38 mm
Mounting End Dia. (mm)
14 mm
Rail Length
1260 mm
Details
Linear Way, Roller Type
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Description
Linear Way, 80 mm Rail, High Accuracy Grade, To assemble with MHT12, MHDC12, MHD12, MHDG12