  • Mfr # LRX45R1470HS2/HP
  • Zoro # G611975978
Rail Width (mm)
45 mm
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Base Width (mm)
45 mm
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LRX45R1470HS2/HP
Rail Width (mm)
45 mm
Base Width (mm)
45 mm
Rail Length
1470 mm
Mounting End Dia. (mm)
14 mm
Rail Height
38 mm
Details
Material
Carbon Steel
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Type
Linear Way, Roller Type
Description
Linear Way, 180 mm Rail, High Accuracy Grade, To assemble with MHT15, MHTG15, MH15, MHD15, MHS15, MHSG15