  • Mfr # LRX12R720SLHS2/HP
  • Zoro # G711977056
/ea
Free Shipping & Returns
Key Features
Material
Stainless Steel
Base Width (mm)
12 mm
Rail Width (mm)
12 mm
Rail Height
12 mm
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
See all product information
Get a 10% off coupon
Apply Now
Unlock tax-exempt savings
Add Tax Exemption
MFR #
LRX12R720SLHS2/HP
Base Width (mm)
12 mm
Rail Width (mm)
12 mm
Rail Height
12 mm
Rail Length
720 mm
Mounting End Dia. (mm)
3.5 mm
Details
Material
Stainless Steel
Temp. Range (F)
-4°F to 248°F
Type
Linear Way, Roller Type
Description
Linear Way, 220 mm Rail, Precision Accuracy Grade, M4 mounting holes, To assemble with METC15, MET15, METG15, MEC15, ME15, MEG15, MESC15, MES15, MESG15